Gregoriánsky adventný koncert v Trnave aj v tomto roku

Už po tretíkrát zaznie v Trnave pred Vianocami starosvetská duchovná hudba – tentokrát v podaní VocesGregorianaeCassovienses z Košíc
Adventné obdobie začína v tomto roku 2017 v nedeľu, 3. decembra, a kresťania po celom svete v tomto čase až do Vianočných sviatkov opakovane prežívajú tak dobre známu, očakávanú a určite aj posvätnú atmosféru týchto dní. V Trnave sa po predchádzajúcich úspešných vystúpeniach gregoriánskych speváckych zborov ScholaGregorianaPraeposituraCivitatisNovae z Nového Mesta nad Váhom a ScholaGregorianaBratislavensis z Bratislavy predstaví počas adventu ďalšie teleso –tentokrát dievčenský spevácky zbor VocesGregorianaeCassovienses z Košíc.
Tento unikátny čisto ženský súbor vznikol v roku 2011 pod vedením vdp. Jána Veľbackého (pôsobí ako rímsko-katolícky kňaz a pedagóg) a v súčasnosti ho tvorí 10 mladých žien. Voces sa venujú klasickému gregoriánskemu zboru v latinskom ale aj v slovenskom jazyku – a úspešne vystupujú po celej Európe. V Trnave sa priaznivci chorálového spevu na nich môžu tešiť hneď dvakrát:
• v sobotu, 9. decembra o 19 hodine večer v kostole sv. Jakuba (Františkánsky), kde odznie samostatný koncert košických Voces bezprostredne po skončení predchádzajúcej sv. omše.
• v nedeľu, 10. decembra o 09 hodine ráno v kostole sv. Mikuláša (Farský), kde Voces vystúpia v rámci nedeľnej sv. omše – táto sv. omša bude vysielaná naživo v Slovenskom rozhlase po celom území Slovenska.
Vstup na obidve podujatia je voľný a organizátori veria, že obyvatelia a návštevníci Trnavy si počas predvianočného obdobia nájdu čas na duchovnú obnovu a mimoriadny kultúrny zážitok.
Koncert aj sv. omšu pripravilo občianske združenie Naše MesTTo, o.z. z Trnavy v spolupráci s kresťanskými a cirkevnými inštitúciami v meste Trnava.
Viac informácií o hudobnom telese nájdete na webstránke: https://scholavoces.weebly.com/
Viac informácií o podujatí nájdete na FB (priebežne aktualizované):TU